warmehouse

MODERNÍ PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ

WÄRMEHAUS CZ s.r.o., Folknářská 1246/21, 405 02 Děčín
Tel. +420 603 109 792

Infračervené podlahové topení 220W/m2

 • WÄRMEHAUS® infračervené fólie pro podlahové vytápění

 • Set WÄRMEHAUS EcoPower 220W / m2 obsahuje:
 1. Topnou fólii ve zvolené velikosti.
 2. Konektory pro vzájemné elektrické propojení fólií a pro následné zapojení do sítě / termostatu.
 3. Izolační pásky pro ochranu konektorů. 
 4. Návod k montáži a záruční list.
 • Šířka infračervené fólie je 0,5m. Pro pokrytí zvolené plochy je potřeba násobná kombinace topné fólie. Pro místnost o šířce 4 m se použije 7 pruhů topné fólie.
 • Fólii lze dle potřeby roztřihnout a vytvořit ve své podstatě neomezenou tloušťku topné plochy. 
 • Min. délka funční infračervené fólie je 25 cm. Fólie kratší 25 cm nebude správně topit.
 • Záruka 10 let. Přebíráme zodpovědnost za bezproblémový a plnohodnotný provoz topného systému, v případě poruchy zajistíme bezplatnou opravu - výměnu. 

Schéma zapojeni Topné fólie

Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/0,5м2. - 110W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.784 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/1,0м2. - 220W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.1 213 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmКомплект EcoPower 220W/1,5м.кв. - 330Вт Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.1 819 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/2,0м2. - 440W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.2 426 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/2,5м2. - 550W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.3 032 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/3,0м2. - 660W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.3 639 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/3,5м2. - 770W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.4 245 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/4,0м2. - 880W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.4 852 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/4,5м2. - 990W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.5 458 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/5,0м2. - 1100W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.6 065 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/6,0м2. - 1320W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.6 591 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/7,0м2. - 1540W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.7 690 CZK.
Infračervená topná fólie WÄRMEHAUS - infrared FilmSet EcoPower 220W/8,0м2. - 1760W Tenká, lehká, spolehlivá infračervená topná fólie s kompletním montážním příslušenstvím.8 788 CZK.

S výkonem infračervené fólie 220 W / m2 dosáhnete příjemné teploty podlahy 24 až 26°C  za velmi krátkou dobu, řádově 5-10min.

WÄRMEHAUS® Infračervená fólie se instalují všude tam, kde se používá tzv. "suchá" metoda instalace podlahové krytiny. Tedy tam, kde není vlhkost. Jde hlavně o laminátové plovoucí podlahy, parkety, linoleum, dřevěné podlahy a podobně. Koberce nejsou překážkou vytápění, jen musí jít o koberce bez termoizolace na spodní straně (většina kobercových krytin nemá termoizolaci). 

Instalace Infračervené fólie probíhá následovně:

 • Na betonovou podlahu se umístí termoizolační podložka, která slouží jako tepelná a mechanická ochrana topné fólie. Tepelná ochrana je z toho důvodu, aby teplo primárně do podlahové krytiny, nikoli hlouběji do podlahy.
 • Na termoizolační, nebo chcete-li kročejovou, vrstvu umístíte WÄRMEHAUS infračervenou topnou fólii.
 • Všechny části topných fólií spojte pomocí kovových spojek - konektorů do jednoho okruhu. Tomu se pak změří odpory, které se zaznamenají do záručního listu. Poté se napájecí kabel připojí do termostatu.
 • Min. doporučené pokrytí podlahy je 60% povrchu. Toto platí pro použití topných fólií jako hlavního zdraje vytápění.
 • Na topnou fólii se umístí ochraná PE fólie s min. tlošťkou 0,2 mm, která chrání infračervenou fólii před mechanickým poškozením.
 • Poté lze položit linoleum, plovoucí podlahu, a jiné, výše zmíněné, podlahové krytiny.

Pozor: Tam kde bude rozměrný nábytek a zařízení (např. šatní skříně, botníky) tam topné fólie neumisťujte. V dlohodobém horizontu by hrozilo přehřátí a posléze poškození inračervené fólie. Pokud chcete rozmístit topení po celé ploše místnosti, tak potom volte nábytek na nožičkách, který bude min. 3 cm nad podlahou. Tímto zamezíte přehřátí infračervené fólie. Pokud je fólie správně instalována je její funkčnost časově neomezená.  

Výhody infračerveného topení:

 • Vyjímečně tenká technologie - 0,5 mm. Nezvyšuje tlošťku podlahy a je vhodná pro rekonstrukce.
 • Bezhlučná a hlavně bezúdržbová. Nainstalujete a dále se o topení nemusíte starat.
 • Lze umístit také na strop nebo do zdí. Nejúčinnější přenost tepla je ale vždy do podlahy, která pohltí až 80% vyzářené energie. Stropní a stěnové vytápění má menší účinnost než podlahové.  
 • Infračervené záření je jednou ze složek slunečního svitu, tepelná energie je tedy pro živé organismy přírozená.
 • Úspora až 12% nákladů za vytápění oproti ostatním druhům podlahového topení. Díky infračervenému žáření, které podlahou v omezené míře prostupuje i do živých organismů a tím je ohřívá, není nutné místnost vytápět tolik jako u jiných druhů podlahového, natož pak běžného, topení. Pocitově komfortní teplota je až o 2°C nižší než o ostatních druhů podlahového topení. Snížení teploty místnosti o 1° C se obecně rozumí snížení nákladů na vytápění o 6% (2°C = 12% snížení nákladů).
 • Antibakteriální účinnek. Každé podlahové topení ma antibakteriální účinnek, protože snižuje vlhkost podlahy, tj. účinně brání vzniku bakterií a plísní.
 • Topná fólie nevytváří elektromagnetické záření. Jde o naprosto bezpečný typ topení.
 • Velmi rychlá instalace a montáž.
 • Velmi rychlý nástup topného výkonu - v rozmezí jednotek minut.  
 • 10 letá záruka a garantovaná životnost nejméně 30 let. Infračervená fólie bude fungovat i po 30 letech provozu, pokud byla odborně instalována.
WÄRMEHAUS Topné fólie
WÄRMEHAUS Topné fólie
Stropní instalace Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie
Stropní instalace Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie
Detail zapojení WÄRMEHAUS Topné fólie
Detail zapojení WÄRMEHAUS Topné fólie
instalace WÄRMEHAUS Topné fólie
instalace WÄRMEHAUS Topné fólie
Stěnové vytápění pomocí WÄRMEHAUS Topné fólie
Stěnové vytápění pomocí WÄRMEHAUS Topné fólie
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie
Instalační konektory pro propojení topné fólie s napájecími kabely
Instalační konektory pro propojení topné fólie s napájecími kabely
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie - izolace proti vniknutí vlkosti
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie - izolace proti vniknutí vlkosti
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie - topné čidlo a drážka v tepelné izolaci
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie - topné čidlo a drážka v tepelné izolaci
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie - umístění teplotního čidla
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie - umístění teplotního čidla
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie - princip zapojení
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie - princip zapojení
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie - princip zapojení
Instalace WÄRMEHAUS Topné fólie - princip zapojení
Schéma zapojení
Schéma zapojení